Hirek a pálya mellől : Metabond RS 2020/2- Fenesi kupa- Beszámoló és eredmények

Metabond RS 2020/2- Fenesi kupa- Beszámoló és eredmények

Bandee  2020.07.07. 20:13

A Rábaringes futam élménybeszámolója és eredménylistája Bandee tollából

Június utolsó vasárnapján ismét elszabadultak a lóerők a Rábaringen. Második pontszerző futamával folytatódtak a Máté&Böri Racing Team által szervezett METABOND Rallysprint és Minisprint kupa küzdelmei az écsi katlanban, ahol ismételten lehetőség volt megméretni a tehetséget és technikát egymás- és a stopperóra ellen. A versenyzőknek három-három alkalommal kellett teljesíteni az izgalmakban bővelkedő szakaszt, hogy eldőljön a pontok és serlegek sorsa. A sprintesek részére egy tempós részekben bővelkedő nyomvonal, a mini sprint részére egy körgyors jellegű pálya került kialakításra.

DSCN4113

Szerencsére érdeklődőből ezúttal sem volt hiány, mivel percek alatt több, mint 150 nevezés érkezett. A felhozatal sem volt gyenge, rengeteg Ladás páros, népes BMW armada, jóféle elölkaparósok, Mitsubishi és Subaru volt a nevezők között. A határok megnyitását követően szép számmal jöttek versenyezni az osztrákoktól is. Nagy visszatérőként üdvözölhettük Huszár Roland „Papesz”-t, aki előfutóként gondoskodott a látványról. Szerencsére a vírushelyzet enyhülése lehetővé tette a szurkolók részvételét a futamon, melyet sokan ki is használtak, gondoskodva az igazi rally feelingről.

DSCN5508

Kis csapatunk is szép számmal képviseltette magát a derby-n. Vicu és jómagam a fotókról gondoskodtunk, míg Dióék három kamerával rögzítették az eseményeket, de Róka sem hagyta otthon precíziós mozgókép rögzítő készülékét. A reggeli szervízpark látogatást követően megcéloztuk a pályát. Első körben a vizeskatlan környékét szemeltük ki, majd a parabolás lejövetel környéke és a tesztpálya került terítékre. Lelkesedésünket a kánikula és tűző nap kicsit megtörte, de rendítetlenül készítettük a képeket- videókat. Minden elismerésünk a versenyzőknek, és persze a sportbíróknak, aki ezt végig csinálta már önmagában megérdemel egy gratulációt. A fárasztó nap után egy hideg üdítő kíséretében még a díjátaadót megvártuk, majd magunk mögött hagytuk a közkedvelt écsi versenypályát. A következő esemény a ringen július 25-én lesz, egy tesztedzés formájában.

DSCN4400

Most pedig tekintsük át a dobogósok sorát az egyes kategóriákban:

A Rallysprint mezőnyében az abszolút győzelemnek a BMW-s páros Ungvári Péter- Ünnep András örülhettek. Második helyen végzett Thomas Kuselbauer Mitsubishijével, míg harmadik helyezett lett a VW Golf legénysége, Biránti Dániel és Borbács Imre.

DSCN6155

Az RS1 mezőnyében egyedül a Trabantos Nagy Zoltán- Basa Zsolt duó fejezte be a küzdelmeket.

DSCN4676

Az RS2 kategóriában a Suzuki Swiftek házimeccsében a Bognár Dávid- Méreg Attila páros állhattak nap végén a pódium tetejére. Második pozícióban zárta a futamot Oberling Krisztián és navigátora, Varga Valentin, míg a harmadik helyért járó serleget Matuz Zoltán és Tradler Attila vihették haza.

DSCN5991

Az RS3 házimeccsében a zöld kereklámpás villámgyors kettőse, Kovács István és Németh Marcell diadalmaskodtak. Másodikként márkatársuk, a Berák László- Tiba Péter duó fejezték be a versenyt, míg a harmadik helyen zárta a futamot a hosszú idő után ismét versenyautóba ülő Marits János Papp Tamás navigálása mellett.

DSCN4380

Az RS4 kategória végső sikerének Biránti Daniék csapata örülhetett. A narancs színű Golf mögött az osztrák Thomas Jungék Hondája ért célba, megelőzve a Peugeot-val versenyző Rónay László- Csuri András kettőst.

DSCN5692

Az RS5 mezőnyét a jó bajorok uralták. A színtiszta BMW-s dobogó legfelső fokára Andy Wirl és Paula Zündel állhattak. A második helyért járó pontok az Englert Roland- Szalai Péter páros neve mellé lettek jóváírva, míg a bronzérmes helyen az E30-as Bömös fedélzetén versenyző Csécsei- Sindely kettős értek célba.

DSCN3977

Az RS6 kategóriát Ungvári Petiék nyerték Kuselbauerék és a VW Golffal induló Dombi Péterék párosa előtt.

DSCN5910

A Minisprintben Takács Péter „Köpci” vihette haza az abszolút győztesnek járó díjat. Második helyen fejezte be a derbyt a közönségkedvenc Bakonyi Dániel, harmadikként pedig Oberling Krisztián zárta a futamot.

DSCN4163

Az MS1 kategória a Trabantok házi versenyét hozta, mely Szautner Endre győzelmével zárult. Másodikként Stummer Dezső, harmadik pozícióban pedig Horváth Bence zárta a napot.

DSCN6103

Az MS2 mezőnyében Köpci és a Büszke Sas szárnyaltak a dobogó legfelső fokára. Második helyezett lett Oberling Krisztián, míg harmadik helyen Tehel Károly zárta a Suzukis csörtét.

DSCN3806

Az MS3 kategória győzelmének a kék Corsa pilótája, Patyi László örülhetett. A második helyért járó serleget ifj. Mázi Ferenc vihette haza, míg egy másik fiatal bakonyszentlászlói Ladás, Kecskés Zoltán végzett harmadikként a nap végén.

DSCN5783

Az MS4 mezőnyét az Opellel induló Basa Zsolt nyerte a BMW-s Molnár Csaba és az Opellel versenyző Nagy Róbert előtt.

DSCN4940

Az MS5 kategóriában Bakonyi Dani győzedelmeskedett. Az Audis pilótát Radics Gábor és Hajdina Attila követték az eredmények sorában.

DSCN5764

Az MS széria kategóriában Szakonyi Gábor érte el a legjobb időeredményt. Szaki mellett márkatársai, Németh Imre és Molnár Attila állhattak fel a dobogóra a nap végén.

DSCN4123

A teljes eredménylistát és a kupák eredményeit megtalálod >>ITT<<.

Partner oldalaink

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierj&#232;t!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre