egyéb
Szavazás állása
Lezárt szavazások

Hirek a pálya mellől
Hirek a pálya mellől : Bakonyszentlászló Szlalom 2020/2.- Beszámoló és eredmények

Bakonyszentlászló Szlalom 2020/2.- Beszámoló és eredmények

Bandee  2020.09.02. 21:03

A Bakonyszentlászló Szlalom ahogy Bandee látta, a dobogósokkal, mint ahogy megszokhattátok

Az ínséges tavaszi időszakot követően szerencsére nyáron már nem kellett nélkülöznünk a jobbnál jobb versenyeket. Augusztus 22-én, szombaton Bakonyszentlászlón is felbőgtek a motorok, idén második alkalommal, hogy megmérkőzzenek a serlegekért és a bajnokság értékes pontjaiért. Akik nyomon követik a helyi futamokat tudják, hogy a szervezőcsapat mindig kiagyal valami új nyomvonalat a mezőny számára, ez most sem volt másképp. A tempós és technikás részeket egyaránt tartalmazó pályát 3 alkalommal kellett teljesíteni a résztvevők számára. A tempós részek bólyasorán vagy a hordók megkerülésénél egy-egy hiba súlyos másodpercekbe kerülhetett az elkövetőnek.

DSCN1252

A mezőnyre most sem panaszkodhattunk, hisz több, mint 100 rajtszám került most is kiosztásra, és sokan most is duplán neveztek a közönség igényeinek kiszolgálása céljából. A népes Lada, Suzuki és BMW flotta mellett láthattunk többek között Toyotákat, Citroent, Golfokat, és még lehetne sorolni a felhozatalt. Külön kiemelném a hazai utakon kuriózum MG ZR-t, ami nem is okozott csalódást. Gergic felújított versenygépét is láthattuk a mezőnyben, ami a fejlesztéseknek köszönhetően még gyorsabb lett, de a duplázós körökben bebizonyosodott, hogy keresztbe is lehet vele hasonló módon közlekedni, mint régen.

DSCN1993

Honlapunk csapata ezúttal is szép számmal képviselte magát a megmérettetésen. Róka, Dió és Lévai István videón rögzítette az események javát, míg Vicu és én fényképezőt ragadtunk és megörökítettük az emlékezetes pillanatokat. A reggeli szervízlátogatást követően bejártuk szinte az egész pályát, és sok látványos eseményben volt részünk. A technika ördöge sokakat megtréfált, de nagyobb fennakadás nélkül ért véget a futam, csak 1-1 kisebb beavatkozásra volt szükség a szervezők részéről. A nagy meleg ellenére egy élményekben gazdag futamot zártunk. A jóhangulatú díjátadót követően most is kellemes szájízzel tértünk haza, sok jó anyaggal memóriakártyáinkon. Köszönet a szervezőcsapat munkájáért! A következő Bakonyszentlászló Szlalom a tervek szerint, ha a vírushelyzet nem szól közbe október 24-én kerül megrendezésre.

Most pedig tekintsük át a dobogós eredményeket

Az abszolút értékelésben és a T3 kategóriában Takács „Köpci” Péter és méltán híres versenyautója, a „Büszke Sas” nyerték a küzdelmet. Másodikként fejezte be a száguldást Leitner Tamás a fehér Honda volánjánál. Harmadik helyen ért célba Meszes András egy Toyota Starlet fedélzetén.

DSCN1792

A Női kategória mezőnyében Gazdag Judit örülhetett a nap végén a győztesnek járó pontoknak. A Toyota Starlet pilótája mögött a Citroennel induló Hibik Mónika végzett a második, a Suzukival versenyző Nagy Veronika Zsuzsanna a harmadik helyen.

DSCN1792

Az S1 kategóriában ezúttal is a Suzukik házi küzdelmét hozta a nap. A győzelemnek az első futamhoz hasonlóan Kurdi Lajos Ádám örülhetett. Második helyen ért célba Németh Imre, míg a dobogó legalsó fokára Molnár Attila állhatott fel.

DSCN1741

Az S2 kategória dobogójának a tetejére a Volkswagen Golffal induló Radványi Dávid állhatott fel. Második helyen zárta a szentlászlói száguldást az Opellel induló Palkovics Péter. A harmadik helyért járó pontokat pedig Máté Róbert neve mögé írták jóvá.

DSCN2066

A T1 mezőnyében a Polski Fiattal induló Zelles Sándor állhatott a pódium legfelső fokára. Mindössze fél másodperccel maradt le a győzelemről Zubó Dávid, aki több akrobatikus mutatványt is bemutatott a közönségnek. Harmadik helyen fejezte be a versenyt a sárga Trabant pilótája, Szautner Endre, aki szintén spórolt a gumikkal több ízben is 😊.

DSCN1524

A T2 kategória ezúttal is a Suzukik házi versenyét hozta. A győzelemnek Szollár Norbert örülhetett megelőzve Krasznai Ákost és Libinyi Martint, aki első ízben állhatott fel a bakonyszentlászlói pódiumra.

DSCN1785

A T4 kategóriában Jantó Attila győzelmével ért véget a száguldás. A Puntoval induló pilóta mögött lánya, Dorina ért célba másodikként, míg a harmadik helyen fejezte be a száguldást az MG ZR pilótája, Szőke Zsolt.

DSCN1001

A H1 kategóriában a rally szakág versenyeiről ismert közönségkedvenc pilóta, Tóth József „Yondi” diadalmaskodott megelőzve a szlalom szakág egyik közönségkedvencét, Hock Tamást és a villámgyors ifjú tehetséget, Kovács Istvánt.

DSCN2160

A H2-ben a bajor háziversenyt Nagy Richard nyerte ezúttal. Második helyen zárt Ender Attila, míg a harmadik helyért járó serlegnek Németh Dávid örülhetett.

DSCN2130

A Proto kategóriában a Skoda Buggyval induló Ginovszky Lajos diadalmaskodott. Második helyen ért célba a Trabanttal versenyző Szabó Zsolt, aki szintén először állhatott dobogóra itt, Bakonyszentlászlón. A harmadik helyért járó serleg pedig a BMW-s Szekeres Krisztián vitrinjébe kerülhet.