Hirek a pálya mellől
Hirek a pálya mellől : Visszapillantó- ORB 2019

Visszapillantó- ORB 2019

Bandee  2020.02.06. 19:28

Ezúttal a hazai első osztályú bajnokság eseményei kerülnek kivesézésre visszatekintő rovatunkban

2019-ben sem maradt el a hazai rallye OB küzdelemsorozata. Nagy kérdés volt, hogy a címvédő Hadik András meg tudja-e védeni címét, vagy új pilóta nevét írhatjuk fel a bajnokok patinás névsorába. Kihívóból akadt jócskán, hisz rengeteg R5-ös technika csapott össze egymással, és a másodpercekkel. A pontverseny nyitányára a hagyományokhoz híven Eger városa és a környék aszfaltos útjai várták a résztvevőket. A címvédő rögtön a verseny elején búcsúzni kényszerült technikai problémák miatt. A változatos minőségű burkolatok nagy kihívás elé állítottak a versenyzőket, hisz egy-egy defekttel súlyos hátrányt lehetett összeszedni akár pár kilóméter alatt is. Végül nagy küzdelemben a Vincze Ferenc- Bacigal Igor páros ünnepelhetett a verseny végén. A Skoda Fabiaval versenyző szécsényi pilóta mögött a Ford Fiestát hajtó Turán Frigyes- Bagaméri László kettős ért célba másodikként, míg a harmadik helyért járó pontok a szintén cseh remekkel induló Balogh János- Holczer Dániel páros neve mögé landoltak. A következő futamnak Miskolc környéke adott otthont. A szűk erdei utakon egy egy napba zsúfolt, kimerítő verseny volt kilátásba, hisz 12 gyorsasági szakasz a több, mint 155 kilóméter hosszával nem kis kihívás senki számára sem. Ha mindez nem lett volna elég, a reggeli órákban érkező eső is jócskán megzavarta a tervezett beállításokat. A borsodi száguldás végén ismét Vinczéék örülhettek, növelve előnyüket a pontvadászatban az ismételten második helyen végzett Turánék előtt. A harmadik helyen a Skodával versenyző Német László- Szabó István duó zárta a napot.

DSC05074

Ennyi aszfalt után végre jön egy kis murva... gondoltuk sokan, azonban sajnos máshogy alakult. A szervező Marco Racing csapata gazdasági okok miatt visszamondta a sokak által kedvelt, Szombathely melletti murvás szakaszokon zajló Iseum Rally futamát, így várnunk kellett júniusig a következő száguldásra, melynek helyszíne Székesfehérvár volt. A Vértes lankáink megbúvó legendás aszfaltos pályákon 12 gyors várt a mezőny tagjaira, ezen kívül a szokásos városi Superspecial sem maradt ki a programból a közönség örömére. A királyok városában végül a Vincze-Baczigal páros örülhetett a legjobban, zsinórban harmadik abszolút sikerüknek az évben. 2019-ben először állhatott dobogóra a bajnoki címvédő Hadik András- Kertész Krisztián páros. A Fordos egységet a Citroennel induló Velenczei Ádám- Zsíros Gábor duó követte az eredménylistán. Júliusban az év egyetlen murvás derbyje, a Veszprém Rallye várta a párosokat. Az embert és technikát egyaránt próbára tevő lőtéri szakaszok mellett a nagy hőség sem könnyíti meg a résztvevők dolgát. A közönség örömére két nagy visszatérőt is köszönthettünk: Benik Balázs és Bútor Robi is egy-egy Skoda Fabia R5-el vágott neki a lőtéri porolásnak. Sajnos egy Rallye2-es páros hatalmas balesete miatt egy csonka versenyt láthattunk, ugyanis a szentgáli szakaszt ezt követően kivették a programból. Az eddig 100%-os Vinczéék ezúttal egy defekt miatt nem látták meg a célvonalat, a győzelemnek Bútor Robi örülhetett Tagai Róbert szakértő navigálása mellett. Második helyen zárta a küzdelmeket a Hadik-Kertész duó, harmadik helyen pedig Balogh Janiék állhattak a dobogóra.

DSCN8436

A nyári szünetet követően az Ózd-Salgó közös versenyre készülhettek a résztvevők. A közönségkedvenc salakos prológot követően rögtön az első gyorsot le kellett etapolni. Az esélyesek közül ezúttal Turánékat tréfálta meg a technika ördöge, így idő előtt kiállni kényszerültek. A második nap a Salgótarján melletti legendás szakaszok vártak a résztvevőkre. Végül a hazai pályákon versenyző bajnoki éllovas Vincze Ferenc újabb győzelmet zsebelhetett be. Hadikék zsinórban harmadszor lettek másodikak, Velenczeiék pedig ismét dobogóra állhattak. Ha ősz, akkor Mecsek Rallye, októberben a legnagyobb múltra visszatekintő Pécs környéki futamon folytatódtak a küzdelmek. A változékony őszi körülmények az elmúlt években többször tréfálták meg a versenyzőket, rendre izgalmas, kiszámíthatatlan futamot láthatunk a Mecsek szerpentinjein. A  futam végén Hadikék első 2019-es sikerüknek örülhettek, másodikként ért célba a lengyel Grzyb- Borko páros. Kiviteles alkalom, hogy a harmadik helyezett a legboldogabb egy eredményhirdetésen, ezúttal mégis megesett, hiszen ezen pontoknak köszönhetően Vinczéék behozhatatlan előnyre tettek szert, első bajnoki címüket megszerezve várhatták a nyíregyházi záró futamot. Az ERC-vel közösen rendezett zempléni évadzárón az eső alapossan megkavarta a dolgokat, szétázott pályák várták a szép számú résztvevőt. Az ERC siker mellett a futamgyőzelemnek is  a Turán Frigyes- Bagaméri László páros örülhetett. Második helyen ért célba az ORB mezőnyében a Velenczei-Zsíros kettős, harmadik helyen pedig az Osváth Péter- Papp Tamás páros zárta az év utolsó bajnokiját.