egyéb
Szavazás állása
Lezárt szavazások

Hirek a pálya mellől
Hirek a pálya mellől : Bakonyszentlászló Szlalom 2019/4.- Beszámoló és eredmények

Bakonyszentlászló Szlalom 2019/4.- Beszámoló és eredmények

Bandee  2019.10.25. 22:13

A záró bakonyszentlászlói szlalomverseny beszámolója, a kategória dobogósokkal fűszerezve

Október 20-án, vasárnap az idei szezonban utoljára szabadultak el a lóerők a bakonyszentlászlói „Bánya úton”. Ezen a napon került megrendezésre a méltán népszerű helyi szlalomsorozat 2019. évi záró megmérettetése, ami egyben a DSZK bajnokság fináléja is volt, így sok pilóta számára dupla téttel bírt a rendezvény. Előzetesen sokan izgulhattak, hisz több dobogós hely sorsa még nyitott volt mindkét pontvadászatban.

1034

A fentieknek megfelelően jelentkezőkből nem is volt hiány- bár a nagy létszám már-már tradíciónak tekinthető a helyi futamokon. Most is pillanatok alatt gazdára találtak a helyek a nevezési listán, ahol a népes Lada, Suzuki és BMW armada mellett találkozhattunk Toyotákkal, Fordokkal, Trabantokkal, Proto autókkal, és még lehetne sorolni a felhozatalt. A szokásokhoz híven ezúttal is 3 mért kör döntött a serlegek sorsáról.

DSC00234

A futamon Vicuval ketten fényképezőt ragadtunk, Dióék csapata és Róka pedig videón örökítette meg az eseményeket. Szerencsére a vénasszonyok nyara még kitartott, picit szeles időben, de szikrázó napsütésben várták a rajthoz állók a start pillanatát. Egy gyors kávé és szervízparki mustra után célbavettük a pályát, melynek minden szegletét bebarangoltuk a nap során. A versenynap ezúttal is gördülékenyen zajlott le, pár kisebb megszakításra volt szükség, főleg egy-egy technikai probléma miatt.

160

Gumifüsttel átitatva meglátogattuk a kürtös kalácsos bódét a megérdemelt jutalomért a nap végén, majd megörökítettük a díjátadó és a bajnokság díjainak átadásának eseményeit. A remek hangulat itt sem maradt el, még pezsgőfürdő is volt a repertoárban. Sajnos nem csak ünnepeltünk, a közelmúltban elhunyt Bittman Ákos barátunkra, és méltán közkedvelt pályabírónkra, Szakonyi Laci bácsira is emlékeztünk Emlékük szívünkben él tovább!

DSC01046

Itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy megköszönjem honlapunk csapata nevében az ügyeskezű pilóták idénybeli bevállalós és látványos közlekedését, a rendezők egész éves kiváló munkáját, példás hozzáállását a „munkánkhoz”. Jövőre találkozunk! A zárófutam „nyilasrókás” képeit >>ITT<< tudjátok meglesni, videók is érkeznek hamarosan!

Most pedig szokásunkhoz híven lássuk, kik állhattak fel a pódiumra a nap végén:

Az abszolút leggyorsabb Lovász Róbert volt az idényzárón Suzuki Ninjája fedélzetén. A második helyre Takács Péter és Suzukija, a harmadikra pedig Leitner Tamás és a fehér Honda értek be.

409

A Női kategóriát Gazdag Judit nyerte Toyota Starletjével. Az ezüstérmes helyen fejezte be a száguldást a Proto kategóriás autóval induló Reiner Erika, a harmadik helyért járó kupát pedig a piros Suzuki pilótája, Nagy Veronika Zsuzsanna zsebelte be.

DSC00172

Az S1 kategóriában a széria Suzukik ismét nagyot csatáztak. Az adok-kapokból most Németh Szilárd jött ki győztesen Ildzsa Dávid és Mulicz László előtt.

1261

Az S2 kategória leggyorsabb pilótája a Ford Pumával induló Kobán Barnabás lett. Második helyen ért célba a VW Golffal Radványi Dávid, a harmadik helyezett pedig a Hondával induló Máté Róbert lett.

DSC00329

A T1 mezőnyében ezúttal csak két Trabi csapott össze. Nagy György jött ki győztesen a megmérettetésből Horváth Bence előtt.

141

A T2 kategória villámgyors Suzukijai között ezúttal is Takács „Köpci” Péter közkedvelt „Büszke Sas” néven fémjelzett versenyautója lett a leggyorsabb. Másodikként ért célba Szollár Norbert. A pódium legalsó fokára pedig Veingartner Szabolcs állhatott fel.

DSC00913

A T3 kategória győztesének járó serlegét Leitner Tamás vihette haza. A második helyen a Toyota Starlettel induló versenyző, Meszes András fejezte be a száguldást. A harmadik pozícióban zárta az idei utolsó megmérettetést a Suzukival versenyző Krasznai Ákos.

429

A T4 kategóriában Jantó Attila zsebelte be a futamgyőzelmet. Második helyen ért célba Dombi Péter a VW Golf pilótája. A bronzérmes pozícióban Jantó Dorina zárta a napot.

DSC00481

A népes H1 mezőnyben a 2101-es kék Lada közönségkedvenc pilótája, Hock Tamás nyerte a futamot. Második helyen ért célba a zöld kereklámpás volánjánál Kovács István. A harmadik helyen a bordó 2107-es pilótája, Bodony Zoltán ért célba.

948

A H2-t ismételten a BMW-k uralták. A nap végén Nagy Richard örülhetett a legjobban. A fiatal pilóta mögött Ender Attila és Ungvári Péter állhattak fel a dobogóra.

DSC00292

A Proto mezőnyét Lovász Róbert nyerte. Másodikként ért célba a Monsterkarttal Pécsvári József Alex, a harmadik helyen pedig Dobos Tibor zárta a napot.