Hirek a pálya mellől : Visszapillantó- ERC 2016

Visszapillantó- ERC 2016

Bandee  2017.01.19. 19:52

Tavalyi visszatekintő rovatunkban most az ERC eseményeit tekintjük át röviden

Az ERC tavalyi szezonja meglehetősen viharosan indult. Történt ugyanis, hogy a legendás osztrák futam, a Janner Rally szervezői bejelentették, hogy financiális okok végett nem tudják megrendezni a havas száguldást az Alpokban. Ezzel azonban nem volt vége a szezonnyitány körüli káosznak, a lett pályákra lezúduló hatalmas mennyiségű csapadék végett a balti állam versenyét is el kellett halasztani.

A nyitó megmérettetésre így a kanári szigeteken került sor. Az Islas Canarias Rally szűk hegyi aszfaltcsíkján változatos időjárás várta a mezőnyt, mellyel az orosz Alexey Lukyanuk bízkózott meg a legjobban Ford Fiesta R5-ösével. A futamon Puskádi János a 8. helyen ért célba, ami megsüvegelendő eredmény!

A következő körnek ismét egy sziget adott otthont, csak pár ezer kilóméterre északabbra. A mezőny Írországba látogatott, ahol a csúszós, saras aszfaltos pályák a hazai menőnek, Craig Breennek feküdtek legjobban, aki egy Citroen DS3 R5 volánjánál zsebelte be a futamgyőzelmet.

Az Acropolis Rally-t nem kell bemutatni a sport szerelmeseinek. A görög futam sokáig a VB része volt, most viszont az ERC mezőnyét látta vendégül hellász népe. A murvás gyorsasági szakaszok nagy próbatétel elé állították a pilótákat és a technikát egyaránt. A futam végeztével a Skoda fiatal lett pilótája Ralfs Sirmacis örülhetett a legjobban.

A negyedik megmérettetésre ismét egy szigetcsoportra kellett utazni. A Portugáliához tartozó Azori szigetek régóta vendégül látja az EB mezőnyét. A gyönyörű túristaparadicsom izgalmas erdei murvás pályáin a hazai közönségkedcenc pilóta, Ricardo Moura volt a leggyorsabb Ford Fiestájával.

A következő menet Belgiumban került megrendezésre. Az Ypres Rally az öreg kontinens egyik legpatinánsabb versenye, immáron 52. alkalommal kerülét lebonyolításra. A közkedvelt aszfaltos pályákon a hazaiak nagy öregje, Freddy Loix zárta az élen a futamot Skoda Fabia-ját terelgetve.

Az észt aszfaltos futamra a helyi erdők tempós murvás szakaszain került sor. A győzelemnek a lett Sirmacis örülhetett, ő volt az első a szezonban, aki több futamon is képes volt diadalmaskodni.

A naptárban új helyszínként szerepelt a lengyel forduló. A VB-vel ellentétben ebben a bajnokságban testvérországunk aszfaltos pályáin száguldhattak a színes autók és ügyeskezű pilótáik. A győzelemnek a bajnokság címvédője, a Ford hazai pályákon száguldó pilótája Kajetan Kajetanowicz örülhetett.

A következő versenyre Csehországba utazott a mezőny. A Barum Rallyt nem kell bemutatni úgy gondolom senkinek, hisz hazánkból is rengetegen utaznak ki a cseh futamra minden évben mind versenyzői mind nézői oldalról. Az aszfaltos szakaszokon a hazai ász Jan Kopecky száguldott végig a leggyorsabban Skodájával.

A szezon kezdetén elmaradt lett futamot szeptemberben pótolták. A havas helyett így tempós murvás pályák várták a bajnokság mezőnyét. A sikernek a hazai pilóta, Sirmacis örülhetett, azonban a legboldogabb Kajetanowicz lehetett, hisz folyamatos dobogós helyeinek köszönhetően egyetlen sikere ellenére bebiztosította a bajnoki címet.

A bajnokság zárófutama Ciprus pályáin zajlott. A mediterrán szigetország vegyes felületű pályáira viszonylag csonka mezőny nevezett. A záró fordulóban Lukyanuk foglalta keretbe az évet egy győzelemmel.

Magyar érdekeltésgű eredmény Botka Dávid év végi hetedik helye a bajnokságban.

Partner oldalaink

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre