Hirek a pálya mellől
Hirek a pálya mellől : Bakonyszentlászló 2016/2 Beszámoló és Eredmények

Bakonyszentlászló 2016/2 Beszámoló és Eredmények

Bandee  2016.07.06. 15:26

A második bakonyi derbi ahogy én láttam, a kategória dobogósokról most sem feledkeztem meg

Július első szombatján ismét megtelt élettel a bakonyszentlászlói bányatelep, ugyanis folytatódott a helyi kupasorozat idei évadja a második megmérettetéssel, amely egyben DSZK futam is volt, és egybe esett a helyi László napi búcsúval is.

bakonyszentlászló2016júl 830

A nevezési lista most is gyorsan megtelt lelkes jelentkezők neveivel, több, mint 100 pilóta jelezte részvételi szándékát előzetesen. A felhozatal most is vegyes volt, a népes Ladás, Suzukis, Trabantos és BMW-s mezőnyt láthattak a kilátogatók. A rendezvényen részt vett a Drift OB-ről ismert Zángó csapat is.

bakonyszentlászló2016júl 511

A mezőny három körön bizonyíthatta gyorsaságát a technikás pályán, szerencsére nagyobb fennakadás és baleset nélkül. A futamot Vicuval és apukájával és Ermexel együtt tekintettem meg, bár Vicu menet közben felcsapott bébiszitternek és alkalmi navigátornak Takács Robiéknál.

bakonyszentlászló2016júl 1279

A rendkívüli melegben a helyválasztás fő szempontja az volt, hogy hol találtunk épp menedéket a nap elől, de összességében szerencsénk volt, hisz mindhárom körben akadt bőven látványos jelenet. A verseny izgalmai után éhségünket a helyi pizzériában csillapítottuk, melyet bátran ajánlok minden arra járónak .

bakonyszentlászló2016júl 336

Összességében ismét nem hazudtolta meg önmagát Bakonyszentlászló, ismét egy látványos, izgalmas versenyen vehettünk részt. Köszönjük a látványt az ügyes kezű pilótáknak, és persze a rendezőknek a kiváló munkát és persze Vicu édesapjának a fuvart. A sorozat szeptemberben új helyszínen, Kisbéren folytatódik.

bakonyszentlászló2016júl 787

Most pedig szokásunkhoz híven emlékezzünk meg a dobogósokról:

Az abszolút értékelést Dobos Tibor nyerte Honda Civicjével. Őt két Suzukis pilóta követte Györgyi Gábor és Szalai Gergő „Gergic” sorrendben.

bakonyszentlászló2016júl 870

Az S/1 mezőnyében Szakonyi Gábor örülhetett a végső sikernek GuszTi volánjánál. Második helyen ért célba Veingartner Szabolcs és Suzukija. Harmadik helyen pedig szintén a japán márka képviseletében Németh Imre ért célba. A dobogósok között mindössze másfél másodperc döntött.

bakonyszentlászló2016júl 491

A T/1kategória mezőnyét a Trabantok uralták. A győzelemnek Szautner Endre örülhetett a nap végén. Másodikként Nagy György állhatott fel a dobogóra. A harmadik helyezettnek járó serleget pedig Mile Gergely vihette haza.

bakonyszentlászló2016júl 206

A T/2 mezőnyében Györgyi Gábor nyerte a megmérettetést hófehér kocka Swiftjével. A második helyezett lett Szalai Gergő „Gergic” Köpci Büszke Sasjának a volánjánál. Harmadik helyen pedig a szintén Suzuki-s Szollár Norbert zárta a napot.

bakonyszentlászló2016júl 953

A T/3 mezőnyében a legjobb időeredménynek az abszolút győztes Dobos Tibor örülhetett. Második helyen ért célba Szász Ákos és a Peugeot, a dobogó alsó fokára pedig a Citroen Saxo-val induló Oláh Milán állhatott fel.

bakonyszentlászló2016júl 649

A T/4 kategóriában Jantó Attiláé lett a végső siker. A Fiat Punto-val versenyző pilótát az Audis Hege Zoltán és a Ford Focus-os Papp Krisztián követték az eredménylistán.

bakonyszentlászló2016júl 999

A H/1 mezőnyében Hock Tamás nyerte a küzdelmet. A kék 2101-essel versenyző pilóta a 2107-el versenyző Osváth Balázs és a Suzuki Swift RWD-vel induló Osváth Bence állhattak fel a dobogóra.

bakonyszentlászló2016júl 178

A H/2 kategóriában a BMW-vel versenyző Ungvári Péter örülhetett a végső sikernek. Második helyen ért célba márkatársa Lovász Róbert. A harmadik helyen pedig Bakonyi Dániel és Audija zárták a napot.

bakonyszentlászló2016júl 856

A Proto kategóriában a Suzuki Ninjával induló Balogh Tihamér örülhetett a végső sikernek. Második helyen zárta a futamot Schwéger Norbert és a „Szöcske”. A harmadik helyen pedig Schwéger Milán és a Trabant Pick Up fejezték be a napot.

bakonyszentlászló2016júl 107

Végül, de nem utolsó sorban a Női kategóriában a Toyota Starlettel induló Gazdag Judit érte el a legjobb időt. Másodikként fejezte be a napot Jantó Dorina és a Fiat Punto. Harmadik helyen pedig Maródi Veronika és Suzukija értek célba.