Hirek a pálya mellől
Hirek a pálya mellől : Bakonyszentlászló 2016/1 Beszámoló és eredmények

Bakonyszentlászló 2016/1 Beszámoló és eredmények

Bandee  2016.05.20. 13:56

A bakonyi nyitófutam ahogy én láttam, a kategóriák dobogósaival feltunningolva...

Pünkösdvasárnap ismét megtelt élettel a bakonyszentlászlói bányatelep környéke. Ekkor rendezte ugyanis a Bakonyrally egyesület első 2016. évi megmérettetését a vállalkozó kedvű autósok számára, akik harcba indultak a másodpercek ellen. A nevezési lista sorai az elmúlt évekhez hasonlóan egy napon belül megteltek, ez mindent elárul a tapasztalt érdeklődésről.

DSC04161

Én Vicuval indultam neki az útnak, busszal. A reggeli eső kicsit ránk ijesztett ugyan, de szerencsére a mért körök kezdetéig megszűnt az égi áldás, ámbár a hőmérséklet és a fényviszonyok május helyett inkább március elejét idézték. A szervízparkban megcsodáltuk a résztvevők gépeit, és váltottunk pár szót ismerőseinkkel.

bakony2016máj 766

Az első szakaszt én a rajt környékén, a lassítónál és a lefordulós részen tekintettem meg, Vicu a parkoló eseményeit örökítette meg, míg Dióék a porta környékén készítettek felvételeket az első két körben. A mezőny a csúszós, hideg aszfalt miatt némileg kisebb tempóval ugyan, de összességében látványosan teljesítette az első mért kört, nagyobb esemény talán Hegéék árokjárása volt.  Vicu pedig alkalmi navigátornak állt Takács Robi barátom mellé .

DSC03828

A második körben a hátsó visszafordító eseményeit tekintettem meg, Andrási Laci és Niki társaságában. A sok szép fordulás mellett sokan kihasználták a pálya teljes szélességét, látványban és gumifüstben nem volt hiány. Ezt követően az egyesület vendégei voltunk egy finom babgulyásra, melyet ezúton is köszönünk!

bakony2016máj 1064

Az utolsó kört a portánál tekintettük meg. Látványra itt sem lehetett panasz. Sajnos volt „szerencsém” látni Osváth Zsófi fafogását, a pilótának ezúton is jobbulást, és minél előbbi visszatérést!  Az eredményhirdetés után jó szájízzel, és sok szép fotóval tértünk haza a bakonyi mókáról. Képes galériánkat >>ITT<< megtekinthetitek. Andrási Laci barátom videója is elérhető a látványosabb pillanatokból összeollózva >>ITT<<.

DSC04098

A következő eseményre Július 2-án kerül sor! Köszönjük a rendezők munkáját, és a résztvevők látványos közlekedését, továbbá Takács Robi barátomnak Vicu megautóztatásáért  !

Most pedig következzenek jó szokásunkhoz híven a kategóriák dobogósai:

Az abszolút sikernek Dobos Tibor örülhetett Honda Civicjével. Őt követte Szalai Gergő, aki a hátulkaparós Suzuki helyett most Köpci „Büszke Sas” nevű járműjével vett részt a futamon. A harmadik helyen pedig a szintén Swifttel induló Györgyi Gábor ért célba.

bakony2016máj 260

Az S1 kategóriában a Suzuki Swiftek töltötték fel a dobogót az eredményhirdetésen. A győzelemnek Németh Szilárd örülhetett. Második helyen ért célba Szakonyi Gábor, mindössze 65 századmásodperccel megelőzve Veingartner Szabolcsot.

DSC04039

Az S2 kategóriában Ihász-Kovács Tamás örülhetett a végső sikernek VW Golfja fedélzetén. A második helyen Császár István ért célba egy kombi BMW-vel.

bakony2016máj 023

A T1 kategóriában a Trabantoké volt a főszerep. A győzelemnek Németh Dávid örülhetett. A második helyen Nagy György, a harmadikon pedig Szautner Endre ért célba.

DSC03888

A T2 kategóriában Szalai Gergic sikerével zárult a nap. Második helyen ért célba Györgyi Gábor, a harmadik pozícióban pedig a szintén Suzuki-s Szollár Norbert várhatta a díjkiosztót.

bakony2016máj 172

A T3 kategóriában az abszolút győztes Dobos Tibor érte el a legjobb időeredményt. Második helyen ért célba a citromsárga Opel Corsa, Molnár Zoltánnal a kormány mögött, mindössze 15 századdal lemaradva a Citroen Saxo-s Oláh Milán zárt a harmadik helyen.

DSC03885

A T4 mezőnyében Jantó Attila sikerével zárult a nap. A Fiat Puntoval induló pilótát az Audi A4-el induló Hege Zoltán és a Ford Focus-os Papp Krisztián követték az értékelésben.

bakony2016máj 610

A H1 kategóriában Hock Tamás diadalmaskodott a kék 2101-es Lada kormányánál. A második helyen ért célba a Suzukival induló Osváth Bence, harmadikként pedig a Ladás Csatári László fejezte be a napot.

DSC03869

A H2 kategóriában a BMW-k domináltak. A sikernek Lovász Róbert örülhetett, Ungvári Péter zárt a második helyen. A dobogó alsó fokára pedig Olasz Norbert állhatott fel.

bakony2016máj 629

A Proto kategóriában a Suzuki Ninja pilótája, Balogh Tihamér nyerte a megmérettetést. Második pozícióban zárta a napot Schwéger Milán és a Trabant Pick up, a harmadiknak járó serleget pedig Kloó László Formula autója és pilótája érdemelte ki.

DSC03781

A Női mezőnyben a győzelemnek Gazdag Judit örülhetett Toyota Starletjével. Második helyen ért célba Szolga Edina egy VW Golffal. A harmadik helyen pedig a Fiat Puntoval versenyző Jantó Dorina zárta a napot.