Hirek a pálya mellől : BakonySzlalom 2015/3 Beszámoló és eredmények

BakonySzlalom 2015/3 Beszámoló és eredmények

Bandee  2015.09.09. 22:09

A bakonyi nap ahogy én láttam, a dobogósokkal megspékelve

Itt van az ősz, itt van újra… és itt volt az újabb kihagyhatatlan esemény mindazoknak, akik szeretik a Bakonyszentlászlón rendezett eseményeket. A helyi rendezőgárda ugyanis szeptember 5-én rendezte idei harmadik megmérettetését a bánya úton, melyen ismét sikerült egy tempós, de egyben technikás pályát kijelölni a mezőny számára.

Bakony2015szept 612

Jelentkezőkből most sem akadt hiány, ugyanis az egyik pillanatról a másikra megtelt a 100 főben maximalizált nevezési lista, melyen most is felfedezhettünk szép számú Ladás, BMW-s és Suzukis mezőnyt, de V8-as Mercedes, sok spéci Trabi és bivalyerős Audik is csatasorba álltak a kilátogató nézők nagy örömére.

Bakony2015szept 311

Én busszal látogattam le a helyszínre, ahol találkoztam az általam invitált Vancello barátommal, aki először vett részt az itt rendezett eseményeken. A reggeli szervízparki mustra és a kihagyhatatlan kávé elfogyasztása után a portás visszafordítónál helyezkedtünk el a fedett teraszon. Sok szép fordulás, és pár fának koccanás jellemezte az első kört, mely az eső áztatta pályával való ismerkedés miatt kicsit jobban elhúzódott a tervezettnél, de ettől függetlenül jól szórakoztunk.

Bakony2015szept 968

A második körben a kémény melletti rámpára másztunk fel, ahol viszonylag szépszámú nézősereg gyűlt össze. Ekkorra az eső is elállt, és a pálya is viszonylag felszáradt. A mezőnyre itt sem lehetett panasz, akadt szép fordulás bőven. A kifordulásnál Györgyi Gábor bozótjárása fokozta az izgalmakat, de szerencsére a Suzukival induló pilóta folytatni tudta a versenyt. Ezen kívül Sulyok Bálint és Gergic „kergetőzése” is lázba hozta a szurkolókat. Nem mellékesen Ermex barátommal is összefutottam végre

Bakony2015szept 728

Az ebédszünet után a harmadik gyorsra a parkolót választottuk, ahol a szép számú nézősereg nagy része összpontosult. A hangulatot az újfent rákezdő eső sem ronthatta el, főleg Hock Tomi körénél, akit dalba is foglaltak az emlékezetes Hodula nóta mintájára. A vizes pályán már nehéz volt javítani a köridőkön, így sokan inkább a közönség szórakoztatására helyezték a hangsúlyt. Hazafelé Bakonytamásira vettük az irányt, ahol nosztalgiáztunk egy kicsit, ennek eredményéről  >>ITT<< olvashattok

Bakony2015szept 197

Összességében ismét egy kiváló futamon vehettünk részt a helyi pályán, az eső ellenére rendkívül jó hangulattal és látványos, küzdelmes autózással megspékelve. Köszönjük nekik az élvezetes pillanatokat, a rendezőknek pedig a kitűnő munkájukat. A következő csapatás a pályán október 24-én lesz, reméljük az időjárás kegyesebb lesz hozzánk.  Végül, de nem utolsó sorban szeretnék köszönetet mondani Vancello barátomnak a hazaútban való segítségért, remélem még sok autós mókát nézünk együtt. A futamon készült képes albumjainkat pedig  >>IDE<< kattintva nézhetitek meg.

Bakony2015szept 1259

Most pedig hagyományainkhoz híven következzenek a kategóriák dobogósai:

Az abszolút értékelésben a Citroen Saxoval versenyző Bognár Martin örülhetett a legjobb időnek. Őt követte két BMW-s pilóta, Lovász Róbert és Ungvári Péter.

Bakony2015szept 580

Az S1 kategóriát a Suzuki Swiftek uralták. A kategória győzelemnek Németh Szilárd örülhetett. Második helyen ért célba a hazai pályán induló Szakonyi Gábor, harmadikként pedig Németh Imre zárt.

Bakony2015szept 280

Az S2 mezőnyébena BMW-t Mitsubishi Coltra cserélő Polreisz Péter vihette haza a győztesnek járó serleget. Őt követte Ihász- Kovács Tamás, aki egy VW Golffal állt rajthoz. A dobogó alsó fokára a Peugeot-s pilóta, Bódis János állhatott fel eredményhirdetéskor.

A T1-esek között aTrabantosok vitték a prímet. Kandikó Ákos örülhetett közülük a legjobban, ugyanis ő érte el a legjobb időeredményt. Második helyen Szautner Endre fejezte be a megmérettetést, Nagy György pedig a harmadik helyen ért célba.

Bakony2015szept 229

A T2 kategóriát a Suzukik uralták. Vaczula Péter nyerte a száguldást, második helyen Györgyi Gábor, míg harmadikként Szollár Norbert fejezte be a napot.

Bakony2015szept 1211

A T3 kategória Bognár Martin sikerével zárult. Az abszolút értékelésben is győzedelmeskedő pilóta a Suzukis Osváth Bencét előzte meg végeredmény tekintetében. Harmadik helyen pedig Meszes András hozta be a célba Toyota Starletjét.

A T4 kategóriát Jantó Attila nyerte egy Fiat Punto-t terelgetve. Második helyen Kloó László ért célba, míg a szintén Audi 80-Quattro-val versenyző Balogh Balázs vihette haza a harmadik helyezettnek járó kupát a futamról.

Bakony2015szept 740

A H1-es értékelést a Lada VFTS-el induló Gurdon Attila nyerte. Őt a közönség egyik legnagyobb kedvence, Hock Tomi követte az eredménylistán. Szabó Milán Máté pedig a harmadik helynek örülhetett az utolsó kör után.

Bakony2015szept 077

A H2 értékelését Lovász Róbert nyerte Ungvári Péter előtt. A két BMW-s pilótát az Audi-s versenyző, Bakonyi Dániel követte az eredmények tekintetében.

Bakony2015szept 691

A Proto kategóriában a Trabantos Pathy László győzedelmeskedett. Ezüstérmes pozícióban a Skoda Buggy-s Ginovszky Lajos lépte át a fotocellát, harmadik helyen pedig a Traburgos László Gábor lett.