Hirek a pálya mellől : BakonySzlalom 2014/3. Beszámoló és eredmények

BakonySzlalom 2014/3. Beszámoló és eredmények

Bandee  2014.08.06. 21:51

A hétvégi szlalom ahogy én láttam, a kategóriák dobogósaival

Augusztus első szombatján ismét az autósport rajongói szállták meg Bakonyszentlászlón a volt bányatelepet. A helyi szlalom sorozat idei 3. futamát rendezték itt, melyet ezúttal is nagy érdeklődés övezett. Ragyogó napsütés és kánikula várta a versenyzőket és a kilátogató nézőket. A verseny nekem már csak azért is különleges, mert amolyan szülinapi futamom volt, szerencsére ezúttal is jó kis versenyt kaptam „ajándékba”.

A futamra Máté Robi és Szautner Endre segítségével, a honlapunktól Róka és Vicu társaságába utaztunk le, de még Dióék is lenéztek az utolsó körre. A futam előtt ezúttal is a szervízparkban töltöttük el az időt, megvizsgáltuk a mezőnyt, és Róka gyorsan szétosztotta a maradék matricáit (ezúttal is köszönet annak, aki kiragasztotta). Majd 9 órakor elfoglaltuk a helyünket, és megkezdődött a futam.

A verseny ezúttal sem okozott csalódást, ismét megkaptuk a látvány adagunkat, és sok nagy csatát láthattunk a másodpercek és a kategóriatársak ellen. Nagy baleset szerencsére ezúttal sem történt, egyszer kellett megállni egy kerékvesztés miatt. Sajnos a 4 kör most nem mért bele az időbe, de úgy érzem ezúttal is minden igényt kielégített a rendezvény!

Köszönet a rendezőknek a médiás mellényért és a remek versenyért, a versenyzőknek a szórakoztatásért, Máté Robiéknak pedig a fuvarért.És nem utolsó sorban köszönjük Vasics Jánosnak a képeket, amit küldött a futamról! A következő verseny itt szeptemberben lesz, aki tud látogasson ki, megéri!

Most pedig következzenek a kategóriák dobogósai.

A H1 kategóriában Hock Tomi ezúttal is magabiztosan gyűjtötte be a kategória győzelmet a kék 2101-es Lada volánjánál. A második helyen Markovics Norbi végzett a Subaru Justyval, aki kiszolgálta a közönséget is a látványos közlekedéssel! A dobogó harmadik fokára pedig Szabó Milán állhatott fel, aki egy narancsszínű Ladával vett részt a versenyen.

A H2 kategóriában BMW-s dobogó született. Az első két helyen a Lovász család fejezte be a száguldást! Lovász Róbert előzte meg a fiát, Kornélt a verseny értékelésénél. A harmadik helyre Serdült József ért oda.

A P kategóriában a Skoda Buggy-val induló Ginovszky Lajos nyerte a versenyt. A dobogó második helyre Dömsödy Gábor hozta be a „Bogaru-t”, a harmadik helyezett pedig Nagy László lett egy Trabanttal.

Az S1-ben a Citroen Saxo-val versenyző Balogh Tihamér gyűjtötte be a győztesnek járó kupát. A második helyen a Suzuki-s Németh Imre, míg a harmadik helyen márkatársa, Szakonyi Gábor végzett.

Az S2 kategóriát a VW Golffal versenyző Ihász-Kovács Tamás nyerte, a második helyen Kovács Krisztián végzett szintén egy Golffal, míg a bronzérmes pozícióban Bozsoki Dávid ért célba egy BMW-vel.

A T1-es kategória győzelmét Véninger István zsebelte be, aki a verseny végén megmutatta a nézőknak, hogy mit is lehet kihozni egy Trabantból, ezúton is köszönet érte! A második helyen Borbély Gábor ért célba  szintén trabival, míg a harmadik helyezett Gyakovácz Balázs lett szintén a kelet-német típussal.

A T2 kategóriát a Suzuki Swiftek uralták. Itt Szollár Norbert nyerte a küzdelmet Osváth Bence és Györgyi Gábor előtt.

A T3 kategóriában Bognár Martin zsebelte be a győzelmet a Citroen Saxoval. A második helyezett Geng Bence lett egy Opel Corsával, aki a harmadik helyezett édesapját, Ferencet.

A T4 kategóriában Bakonyi Csaba nyerte a megmérettetést a Mitsubishi Lancerrel. A második helyen Nagy Krisztián végzett a VW Golf VR6-al a harmadik helyezett pedig Jakab Tamás lett Opel Corsajával.