Szezon előtt mondták... 2025- 18. rész
Bandee 2025.04.03. 22:03
Elérkeztünk szezon előtti interjúsorozatunk idei utolsó felvonásához
Szlovák Ferenc- Seat Ibiza
A 2024-es év nagyon jól indult számunkra. Leadhattuk nevezésünket a Rally Hungary Veszprémi futamára. A gyorsasági szakaszokat ismertük, mivel a Mikulás rally pályáival egyezett a nagy része. Amit nem ismertünk (Hegyesd, Tés), talán az feküdt és tetszett a legjobban. Nehéz és hosszú verseny volt, megviselte a versenyautónkat is. Nagyon sok technikai hibával küzdöttünk. Volt extrém igénybevétel miatti henger lekapcsolásunk, kerékdefekt, hátsó futómű görbület, vasárnap pedig féltengelytörés, és a végére még egy fékhibát is összeszedtünk. Köszönöm a szervízcsapat tisztes helytállását, a hibák ellenére is a célba segítették az autót. Összeségében egy mosolygós, fárasztó verseny végén állhattunk fel a dobogóra. Aztán jött a nyári szünet, forróság, nyalogattuk sebeinket, átépítettük murváról aszfaltpályákra a Seat futóművét, és felkészítettük apróbb fejlesztésekkel, (amik egy kivétellel nagyon jól sikerültek) a következő versenyünkre, ami számunkra az utolsó volt 2024 -ben. Októberben rajthoz álltunk a Nyírség Rally, 1.5 szorzójú bajnoki futamon. Új navigátorral, a Magyar rallybajnok Bárdos Krisztiánnal. Sajnos egy hibás fejlesztés miatt az első gyorsaságin féltengelytörés miatt, ki kellett állnunk. Szomorúan vittük vissza az autót és magunkat a szervízparkba. A csapat megjavította és felkészítette az autót másnapi szuperrallyra. Reggel friss lendülettel indultunk a napnak, aminek az lett az eredménye, hogy az első gyorsasági végéhez közel lecsúsztunk az útról, és elgörbítettem az első futóművet. Ebben az állapotban kellett végig vinnünk a kört. Szerencsére a szervízcsapat ekkor is a segítségünkre sietett és időben megjavította a versenyautót. A második kör apróbb vezetési hibáktól eltekintve hibátlan lett, igy újra felállhattunk a dobogóra. Ezzel befejeződött az évünk. Két verseny, két célba érkezés, két dobogó, szép év volt! 2025-ben már túl vagyunk az első versenyünkön, a Winter Rally Kovásznán indultunk és célba is értünk, megnyerve a kategóriánkat. Nekünk most indul az autó felkészítése a 2025. évre. A legnagyobb problémám, hogy a Winter Rally utolsó gyorsasági szakaszán eltört a sebességváltóban az 5. fogaskerék, ezért váltó felújítással kezdünk. Elektromos felújítás is szükséges, az elektromos áramtalanító rakoncátlankodik. A motor programozása is esedékessé vált. Emellett a rutin javításokat, mint futómű, fék, motor revízió, is el kell végezni, valamint, a karosszériát is átvizsgáljuk, törés, repedés után kutatva. A fényezés most szerencsére nem sérült, úgyhogy készülhetünk a számunkra következő futamra, ami valószínű csak a Nyírség Rally lesz. Sajnos hozzánk, és a támogatóinkhoz is begyűrűzött a válság és mint tudjuk, az autóversenyzés egy költséges sport. De semmiképp nem szomorkodunk, minél többet kell várnunk az ebédre annál éhesebbek leszünk! Köszönöm a szervezők, pályabírók, építők munkáját, és üdvözlők minden, a kedvenc sportágamat kedvelő rajongót és szurkolót is! Én magam pozitív hozzáállással folytatom az évet!

Tóth Benedek- Suzuki Swift
Sziasztok, köszönöm a felkérést! Nagyon elégedett vagyok a tavalyi szezonnal, bár kicsit hektikusan indult. Az év eleji technikai problémák idejére kölcsönautóval próbálkoztunk, de év végére talpra állt a ScooterKiller, és nagyon élveztünk vele minden métert! Nagyon köszönöm az egész csapat kitartó munkáját innen is, a sok-sok segítséget és áldozatot, ami eljuttatott minket az év végén az RS2 és az FWD 1. helyére, illetve abszolút dobogóra! Szuperek vagytok, ilyen csapatot kívánok mindenkinek Hogy zajlik az idei esztendőre történő felkészülés? Egyelőre főleg e-mailekben némi módosítás tervezett az autón, hogy indulhassunk az országban új helyeken, sprinteken is. A technikai követelmények felderítése jelenleg nagyobb kihívás, mint a megvalósítása, de remélhetőleg hamar átlendülünk ezen az akadályon is. Egyébként általános karbantartások, helyenként minimális fejlesztések. Idén a nagyobb lélegzetvételt egy idegen pályára tartogatnám, egy komolyabb Sprintre szeretnénk eljutni, akár többre is, amilyen lehetőségünk lesz. A Rábaringes rendezvényeken pedig ezek mellett szeretnék részt venni, minden, ami időbe és kapacitásba belefér. Tesztnapokra szintén, a csúszkálós kerekek már be vannak készítve, hátha tetszik majd valakinek a pálya szélén! 

Baranya Pál- BMW E46
Sajnos tavaly (is) kevesebb rendezvényre jutottam el, mint szerettem volna. De legalább év végén nagyon jó hangulatban autóztunk egyet a V8 Compacttal Kiskunlacházán. Mivel tavaly az E46 raliautó hajtása felmondta a szolgálatot, idénre kapott egy 30i motort, illetve várjuk hozzá a kapcsolókörmös váltót, remélhetőleg 1-2 héten belül az is megérkezik. 2025-ben továbbra is a már bevált sorozatokat célzom meg, a TF Time Attack és az R-Cup futamok mellett néhány rába-ringi futam van tervben.

Plesz Márk- Lada VFTS
Sajnálatosan 2 db versenyt tudtunk menni tavaly, de nagyon jól teljesítettünk ahhoz képest, hogy először ültünk VFTS-ben, Nyerges Rally-t megnyertük, illetve Nyíregyházán abszolút 2. helyről estünk ki a difi hiba miatt. Szépen lassan készítjük az autókat, szeretnénk idén is eredményes versenyeket zárni. Sajnos az első két verseny kimarad, de utána szeretnénk egész évben menni és a lehető legjobb eredményeket elérni. A célunk az autó megismerése, és hogy jól érezzük magunkat és a nézőket is kiszolgáljuk.

Czupor Dávid- Suzuki Swift
Teljes mértékben elégedett vagyok, az amatőrök között is amatőrként szerintem teljesen irreális elvárás lett volna egyből a dobogóra törni, ezért inkább az élmények miatt csináltam, szeretem az egész hangulatát, összejött egy kellemes baráti társaság, és minden verseny végén úgy értem haza, hogy ez egy csodás nap volt Idénre nincsenek nagyravágyó tervek, jelenleg az utcai autómmal megyek, ami karosszéria renoválásra vár, szóval azt kéne valahogyan megoldani, esetleg a másik opció egy versenyautó építés akár többen is társulva, ilyen dolog is kialakulhat, de a végleges dolgok még nem dőltek el. Mivel az autó nem száz százalékos, szétgyilkolni meg nincs szívem, így szerintem az idei évben leginkább csak nézőként fogok részt venni versenyeken, de nyilván, amin csak tudok azon ott leszek. Ha esetleg mégis sikerül megcsinálni az autót, vagy építeni egyet akkor minden olyan versenyre el szeretnék menni, ami emberi távolságon belül van.

|