Hirek a pálya mellől : Bakony Szlalom 2024/2- Beszámoló és eredmények

Bakony Szlalom 2024/2- Beszámoló és eredmények

Bandee  2024.05.30. 22:35

Élménybeszámolónk a pünkösdi Bakony Szlalomról a dobogósok névsorával

Az elmúlt évek tradíciói alapján idén is pünkösd vasárnapján került sor a Bakony Szlalom sorozat bajnokságának második megmérettetésére. A március végi szezonkezdő futamot követően ismét alkalom nyílt megküzdeni a serlegekért, pontokért, vagy csak száguldani egy jóízűt szervezett körülmények között. Ahogy már megszokhattuk a bakonyszentlászlói verseny a DSZK pontversenyébe is beszámított, így sokan dupla téttel vágtak neki a Bánya úton kijelölt szakasznak.

b1

A májusi derby is nagy érdeklődésnek örvendett, hiszen közel 100 nevezés érkezett a futamra. A szervezők egy technikás nyomvonallal készültek a versenyzőknek, melyen nagy csatára volt kilátás, hisz egy-egy hiba súlyos másodperceket jelentett a kiélezett küzdelemben. A mezőnyben egyaránt találhattunk széria és épített gépeket, elsőkerekes méregzsákokat és hátulkaparós élményosztókat. A népes mezőny 3 alkalommal mérettette meg tudását a kijelölt szakaszon, ahol a két legjobb időeredmény összege alapján kerültek kiosztásra a pontok és a serlegek.

v1

A kellemes tavaszi időben a nap eseményeit a szervízparkban kezdtük, ahol Róka kiosztotta frissen elkészült matricáit, mi pedig megcsodáltuk a vasakat és megkóstoltuk a hot-dog kínálatot a büfében. A három körben igyekeztünk a pálya minden szegletét meglátogatni, rögzíteni az eseményeket. A pörgősen zajló eseményt néha egy-egy technikai mentés szakította csak meg. Szerencsére nagyobb baleset ezúttal sem történt, csak páran találkoztak a padkával. A nap eseményeit ezúttal is a díjkiosztó zárta a megszokott jó hangulatban. Köszönjük a szervezők munkáját, a bajnokság küzdelmei szeptemberben folytatódnak!

Most pedig tekintsük át a dobogósokat:

Az abszolút győzelemnek ezúttal Lovász Róbert örülhetett a Suzuki Ninja fedélzetén, megelőzve márkatársát, Szollár Norbertet és a Toyota Starlettel induló Meszes Andrást.

b2

A női mezőnyben a Toyota Starlettel induló Gazdag Judit nyerte a versenyt, megelőzve a Volkswagennel száguldó Bóka Blankát és az ezúttal BMW-vel harcba szálló Hibik Mónikát.

v2

Az S1 kategóriában ezúttal is a széria Suzuki Swiftek csatáztak a pódiumért. Az első helynek ezúttal Mulicz László örülhetett. Az ezüstérmes pozícióban Varga Zalán zárta a futamot, míg a harmadik helyért járó serleget Hatta Zoltán vihette haza.

b3

Az S2 mezőnyében Kuti Béla állhatott a dobogó legfelső fokára. A VW Golffal versenyző pilótát márkatársa, Vasi Viktor követte a második helyen. A harmadikként az Audival induló Papp Ádám ért célba a pünkösdi futamon.

v3

A H1 kategóriában a megújult kék kereklámpással Hock Tamás teljesítette leggyorsabban a távot. Második helyen a Skodával induló Obermajer András zárta a megmérettetést. A pódium legalsó fokára pedig a kék kocka Ladával induló Rotaridesz Gábor állhatott fel.

b4

A H2 kategóriában a BMW-k csatájában Ender Attila diadalmaskodott, megelőzve Szalai Krisztiánt és Bodor Balázst.

v4

A H3 mezőnyében ezúttal a Mazdával versenyző Váry Kovács Gergő neve mögé kerültek felírva a győzelemért járó pontok. A másodikként a Fiattal induló Radics Ákos ért célba a versenyen. A bronzérmes pozícióban pedig a BMW-vel induló Gurdon Dániel zárta a második fordulót.

b5

A T1 kategóriában a Nissan Micra ügyeskezű pilótája, Gulyás Ádám nyerte a futamot. Második helyen fejezte be a pünkösdi megmérettetést a Suzukival versenyző Veingartner Szabolcs. A harmadik helyezettként várhatta a díjátadót Libinyi Martin, szintén egy Suzukival teljesítve a távot.

v5

A T2 mezőnyében Szollár Norbert nagy csatában zsebelte be a győzelemért járó serleget Meszes András előtt. A harmadikként a Citroennel versenyző Máté Róbert ért célba.

b6

A T3 kategóriában is óriási küzdelem volt, kevesebb mint egy másodperc döntött a győzelemről Papp Krisztián és a Ford Focus javára Kovács Kristóf és a piros VW Golf ellenében. A harmadik helynek a Clioval induló Németh Zoltán örülhetett.

v6

A Proto mezőnyében az abszolút győzelmet elérő Lovász Róbert ért célba az élen. A Trabanttal induló ifj. Szabó Zsolt zárt a második helyen, megelőzve a Trash Buggyval induló Dudás Pétert.